21 mája, 2024
ZDRAVIE

Ako odstrániť papilómy?

Papilómy

Papilómy, ako ich odstrániť ? Odstránenie papilómov je možné niekoľkými rôznymi spôsobmi, avšak je dôležité si uvedomiť, že odstránenie papilómu doma bez lekárskeho dohľadu môže byť nebezpečné a môže viesť k infekcii, krvácaniu alebo iným komplikáciám. Preto by mal byť tento postup vykonávaný profesionálnym zdravotníckym pracovníkom. Tu sú niektoré z možných spôsobov odstránenia papilómov:

 1. Kryoterapia: Tento postup zahŕňa zmrazenie papilómu pomocou tekutého dusíka. To vedie k jeho zmenšeniu a nakoniec k odumretiu. Tento postup by mal byť vykonávaný lekárom.
 2. Chirurgické odstránenie: Lekár môže chirurgicky odstrániť papilóm. Tento postup sa zvyčajne vykonáva v prípadoch, keď je papilóm veľký alebo sa nachádza v oblasti, kde by iné metódy mohli byť nemožné.
 3. Laserová terapia: Laserové lúče sú použité na odstránenie papilómu. Táto metóda umožňuje presné cielenie postihnutého tkaniva.
 4. Elektrokoagulácia: Táto technika využíva elektrický prúd na spálenie tkaniva papilómu.
 5. Lokálne lieky: Niektoré lieky môžu byť predpísané lekárom na lokálne ošetrenie papilómov.
 6. Procedurálne opatrenia dermatológa: Odborník môže odporučiť iné procedurálne opatrenia na odstránenie papilómov v závislosti od konkrétnej situácie.

Je dôležité si uvedomiť, že odstránenie papilómu nezaručuje, že sa neobjavia nové, najmä ak je stále prítomná infekcia HPV. Preto je prevencia kľúčová. Používanie kondómov pri pohlavnom styku a očkovanie proti HPV sú dôležité kroky v prevencii papilómov.

Papilómy samy osebe nie sú nebezpečné, pretože sú benígne nádory a väčšinou nevyvolávajú žiadne vážne zdravotné problémy. Sú to drobné výrastky na koži spôsobené infekciou ľudským papilomavírusom (HPV).

Avšak je dôležité si uvedomiť niektoré aspekty:

 1. Možnosť nákazy ďalšími typmi HPV: Ak máte papilómy, môžete byť náchylnejší k ďalším infekciám HPV. Niektoré typy HPV sú spojené s vyšším rizikom vzniku určitých typov rakoviny, najmä rakoviny krčka maternice a iných orgánov.
 2. Psychologický a estetický vplyv: Papilómy môžu spôsobiť psychické nepohodlie, najmä ak sa nachádzajú na viditeľných miestach alebo ak sú veľké.
 3. Opatrnosť pri manipulácii: Ak sa rozhodnete odstrániť papilóm doma (čo nie je odporúčané), je dôležité, aby ste boli opatrní, aby ste nepoškodili okolité tkanivo a nevyvolali infekciu.
 4. Prípadné komplikácie: Pri akomkoľvek odstránení papilómu existuje riziko možných komplikácií, ako sú infekcie, krvácanie alebo jazvy.
 5. Prevencia ďalších infekcií HPV: Odstránenie papilómu samo osebe neeliminuje riziko ďalších infekcií HPV. Je dôležité dodržiavať opatrenia na prevenciu, ako sú používanie kondómov a očkovanie.

Pred akýmkoľvek odstránením papilómu by ste mali konzultovať s lekárom alebo dermatológom, ktorý vám môže odporučiť najlepšiu metódu na základe vašej konkrétnej situácie.

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
Translate »