29 septembra, 2023
Zaujímavosti ZDRAVIE

Prečo je krv červená a prečo nie je krv inej farby?

Prečo je krv červená? Táto otázka sa často kladie, keď nám niekto prvýkrát vysvetľuje, ako funguje náš krvný obeh. V skutočnosti existuje viacero.

Read More
Nezaradené Zaujímavosti

Kedy sa mení čas?

Stalo sa vám niekedy, že ste sa cítili trochu zmätení, keď príde na záhadný jav známy ako letný čas? No nebojte sa, pretože.

Read More
Zaujímavosti ZDRAVIE ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Prečo spíme?

Prečo spíme zaujíma asi každého z nás. Možno nájdeme odpoveď v nasledujúcom článku. Spanie je základnou biologickou potrebou, ktorá má pre náš organizmus.

Read More
Zaujímavosti

Ako odstrániť živicu z karosérie auta?

Živica na karosérii auta je nepríjemná vec, ale dá sa odstrániť. Prinášame niekoľko spôsobov, ako odstrániť živicu z karosérie. Odstránenie živice z karosérie.

Read More
Európa POLITIKA ZO SVETA

Igora Girkina zadržala ruská polícia

Jeho miesto pobytu je neznáme na sociálnej sieti Telegram to oznámila jeho manželka Dnes Igora Girkina zadržala ruská poilícia. Uviedla na socálnej sieti.

Read More
ZDRAVIE

Reumatoidná artritída: Definícia, rýchlosť progresie a prejavy

Reumatoidná artritída je chronické autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje hlavne kĺby. Je charakterizovaná zápalom kĺbov a postupným poškodzovaním kĺbových štruktúr. Toto ochorenie môže mať.

Read More
Nezaradené

Storm Shadow raketa – Skrytá sila presnosti a účinnosti

Storm Shadow raketa je jednou z najpokročilejších a najpresnejších precíznych zbraňových systémov, ktoré sú dnes k dispozícii. Vyvinutá spoločnosťou MBDA, táto raketová technológia.

Read More
Zaujímavosti

Kazetová munícia: Čo je kazetová munícia a ako funguje ?

Názov „kazetová munícia“ sa odvoláva na druh munície, ktorá obsahuje viacero menších projektilov alebo submunícií. Tieto submunície sú zvyčajne zabalené v jednej väčšej.

Read More